Aangepast ZorgDomein-portaal per 12 mei 2025 – dit verandert er voor u
Op maandag 12 mei 2025 wordt het ZorgDomein-portaal van RHMDC aangepast. Hieronder leest u wat er verandert en welke andere werkwijze er gaat gelden.
Wat verandert er in het portaal?
Adres voor thuisafname
Het portaal ziet er wat anders uit bij het aanvragen van een huisbezoek/thuisafname voor bloedprikken.
Als u kiest voor een thuisafname, dan verschijnt automatisch het adres van de patiënt. Het adres wordt opgehaald uit uw informatiesysteem.
Indien de patiënt (tijdelijk) op een alternatief adres verblijft, bijvoorbeeld in een verpleeghuis of op een ander adres, dan dient u de automatisch ingevulde adresgegevens te wijzigen in het tijdelijke/andere adres. Wij verzoeken u dit niet meer te noteren in het opmerkingenveld.
Thuisprikdatum kiezen op basis van postcode
U ziet de datum voor de eerstvolgende mogelijke afspraak. U kunt, in overleg met de patiënt, ook een andere datum kiezen in de kalender.
Wij verzoeken u de gekozen datum door te geven aan de patiënt.
Feestdagen zijn automatisch uitgesloten in de agenda.
De datum waarop u de thuisafname aanvraagt, wordt door ons aangehouden als de datum waarop wij langskomen.
De thuisafname vindt plaats tussen 08:00 en 13:00 uur.
Nieuwe tekst bij spoedaanvraag
De optie “Doorbellen van uitslagen” is vervangen door de knop ‘Spoed’. De werking blijft hetzelfde.
Aanvragen wijzigen of annuleren
Vanaf 12 mei kunt u uw eerdere aanvragen heropenen, wijzigen of annuleren. Dit kan via de bekende knoppen (bij ‘Regie’). Deze knoppen waren eerder al zichtbaar, maar werkten nog niet.
Let op: Wijzigingen komen alleen door als de order nog niet in behandeling is genomen door RHMDC. Het is voor u niet zichtbaar of wij de aanvraag al verwerkt hebben.
Belangrijke aandachtspunten voor u als aanvrager
Controleer altijd of het juiste (thuisprik)adres van de patiënt staat ingevuld als u een thuisafname aanvraagt.
U stemt de datum af met de patiënt. Wij bellen uw patiënt niet meer op voor het maken/bevestigen van een afspraak.
De ZD-aanvraag moet door de patiënt getoond worden aan onze bloedafnamemedewerker. Dit kan digitaal d.m.v. het patiëntbericht dat u aan de patiënt mailt of een printafdruk die u aan de patiënt meegeeft.
Alleen urine ophalen is niet mogelijk. Het inleveren van urine kan op onze bloedafnamelocaties. Op https://rhmdc.nl/locaties staan alle locaties waar men terecht kan.
Voorbeeld aangepast scherm in ZorgDomein
Contact
Heeft u vragen over deze wijzigingen? Neem gerust contact op met het Klant Contact Centrum via 088 260 4000. We zijn bereikbaar tussen 08:00 en 17:00 uur.
Afspraak maken
Let op, voor dit onderzoek moet u een afspraak maken. Dit doet u via onderstaand nummer: